Menu Close

,,Žibintų šviesa Kalėdų belaukiant‘‘

Gruodžio 8 -12 d. darželyje –  adventinė gerumo savaitė.

Adventas – rimties ir susikaupimo, apmąstymo metas.  Šiandien dauguma žmonių nusivylę pasauliu, kuriame tiek daug neapykantos, keršto, melo ir nesantaikos. Visi esame patyrę liūdesį, kančią, vienatvės skonį. Per adventą laukiame kūdikėlio Jėzaus gimimo šventės, sugrįžtančios Saulės. Svarbu ruoštis šventei, pajusti advento ramybę, daryti gerus darbus.

 

Gruodžio 9 d. ,,Pelėdžiukų‘‘ grupės auklėtoja Severina Airošienė ir ,,Drugelių‘‘ grupės auklėtoja Alina Šarkauskienė pakvietė darželio vaikučius į vitražinį spektaklį ,,Po grybuku‘‘. Vaikai buvo labai dėkingi kūrybingoms auklėtojom už parodytą spektaklį apie draugystę ir gerumą.

Gruodžio 1 -8 d. visų grupių vaikai kartu su savo tėveliais darė, kūrė ,,Šeimos žibintą‘‘.  Vaikai  turėjo galimybę įgyvendinti savo idėjas kartu su tėvais, pabūti kartu ne vieną vakarą.

Gruodžio 8 d. padarytus, sukurtus žibintus eksponavo šeimos žibintų parodoje ,,Žibintų šviesa Kalėdų belaukiant‘‘. Žiūrovų akis traukė jų įvairovė, spalvingumas, gausa. Žibintų šviesa mus įkvėpė geriems darbams.

Gruodžio 11 d. ,,Saulučių‘‘ ir ,,Kiškučių‘‘ grupių vaikai ir auklėtojos pakvietė stabtelėti, pajusti ir suprasti, kad mūsų protėvių išmintis gyva ir keliauja iš kartos į kartą. Labai džiaugiamės, kad vaikučiai ir jų tėveliai galėjo pabūti kartu ir pajusti advento ramybę, džiugią laukimo nuotaiką. Skambant advento muzikai, mažieji ir tėveliai klausėsi  Advento  pasakos apie ,,Mergaitę u Žibintu‘‘.  Pakilęs  stiprus vėjas mergaitei užgesino degantį žibintą. Bekeliaudama miško takeliu ieškoti  gerosios saulutės, mergaitė sutiko vabaliukų, siuvėjų, batsiuvių, audėjų namelius ir juose gyvenančius gyventojus. Visų jų širdys buvo pripildytos gerumo, nes jie sušildė, priglaudė mergaitę. Kelią pas saulutę parodė kalno papėdėje žaidžiantis berniukas. Mergaitei žibintą uždegė kylančios saulės spindulėlis.  Padėkojusi gerajai saulutei, mergaitė laiminga grįžo namo pas savo šeimą švęsti Kalėdų šventės.  Šventės eigoje vaikai atsiprašė savo draugų ką  buvo įskaudinę ir pasižadėjo savo tėveliams būti geri.

Susibūrę bendrai advento vakaro giesmei,  visi pajuto , kad širdys prisipildė gerumo, meilės, džiaugsmo. Nuskambėjus giesmės paskutiniams akordams ,,Kiškučių‘‘ grupės tėveliai tarė padėkos žodį ir kaip meilės, šilumos, gėrio simbolį padovanojo iš eglės šakų padarytą kompoziciją su keturiomis uždegtomis žvakėmis.

Padėkos žodžių negailėjo susirinkusioms  šeimoms, broliams, sesėms, seneliams, vaikams, kūrybinei grupei dorinio dvasinio ugdymo vadovė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Sodienė.  Grupių tėveliai už aktyvų, kūrybingą dalyvavimą šeimos žibintų parodoje ,,Žibintų šviesa Kalėdų belaukiant‘‘ buvo  apdovanoti padėkos raštais, vaikučiai – advento dovanėlėmis.  Vaikai dovanojo savo tėveliams angelus  ir  pasižadėjo būti geri.

Šis vakaras leido vaikams, tėveliams pajusti tikrąjį adventinio laikotarpio prasmę.  Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys,  auklėtojų šypsenos, tėvelių išriedėjusios ašaros, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą.  Privertė giliau susimąstyti apie susikaupimo laikotarpį ir labiau pajusti šv. Kalėdų dvasią.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Sodienė

            

Skip to content