Menu Close

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023 Plungės mieste

2023 metų balandžio 26 dieną Plungės miesto Aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonoje vyko Nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“. Renginį organizavo Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“ ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginyje dalyvavo 10 Plungės rajono savivaldybės mokyklų ir darželių. Iš viso apie 400 dalyvių – vaikų, pedagogų, svečių ir šventės organizatorių.

Renginyje dalyvavo: Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“ su Prūsalių ir Dydvyčių skyriais, Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“, Plungės lopšelis-darželis „Nykštukas“, Plungės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“, Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija,  Plungės rajono Liepijų mokykla, kurią atstovavo Platelių UDC ir Šateikių skyriai, Plungės specialiojo ugdymo centras, Plungės rajono Kulių gimnazija. Visi šventės dalyviai dalyvavo bendroje mankštoje. Judrias veiklas renginio dalyviams organizavo Plungės sporto ir rekreacijos centro,  Plungės futbolo klubo „Babrungas“ treneriai ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Tai įstaigos, kurios nuolat aktyviai prisideda prie mažųjų plungiškių sveikatinimo – sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo. Šventės dalyviams koncertavo mokytojos  Jurgitos Arlauskienės paruošti  Plungės specialiojo ugdymo centro auklėtiniai: 1-os A socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokinys Deividas Kaniauskas ir 2-os spec. klasės mokinys Arentas Katkus. Renginyje dalyvavusių įstaigų bendruomenės buvo apdovanotos padėkos raštais ir SSM 30-mečio lipdukais, o vaikai simbolinėmis dovanomis – priemonėmis fiziniam aktyvumui skatinti.

Šventėje dalyvavo Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas. Tai buvo malonus siurprizas visiems renginio dalyviams.  Svečias pasveikino šventės dalyvius ir kvietė palaikyti šią iniciatyvą, skatino toliau dalintis gerąja darbo patirtimi ir toliau taip aktyviai propaguoti SSM idėjas visose rajono švietimo įstaigose. Renginyje taip pat dalyvavo: Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis,  Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, Plungės rajono savivaldybės mero patarėja Anastasija Bojog, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Pečiulis, Plungės rajono savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė,  Plungės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė ir kiti garbūs svečiai.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė, Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Asta Baltuonienė, Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, neformaliojo ugdymo mokytoja  Audronė Norvaišienė buvo apdovanotos Plungės rajono savivaldybės mero padėkomis už sveikesnės bendruomenės kūrimą ir sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimą sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo Lietuvoje 30-mečio proga.  Buvo pagerbti Plungės rajono savivaldybės Sveikatą stiprinančiose mokyklose dirbantys  sveikatos   ambasadoriai – sveikos gyvensenos idėjų puoselėtojai. 27 pedagogai buvo apdovanoti Plungės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštais už sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimą ir sveikatą stiprinančios mokyklos idėjų propagavimą.

Renginio pagrindinis rėmėjas – Plungės rajono savivaldybė. Renginys buvo finansuotas Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Šventės organizavimą taip pat parėmė  UAB „Litspringas“ direktoriui Egidijus Rapalis, UAB AMONA direktorius Valerijus Stonkus ir Plungės „Rotary“ klubas.

Renginio akimirkos:

L/d „Vyturėlis“

Plungės rajono savivaldybė

Plungės VSB        

Skip to content