Menu Close

Pirmasis projekto partnerių susitikimas Šiaurės Makedonijoje

Tema – STEM Perdirbimas

Gegužės 16 – 20 dienomis projekto partnerių susitikimas įvyko Šiaurės Makedonijoje. Mūsų įstaigą atstovavo direktorė Asta Baltuonienė bei pedagogės Aušra Šetkauskienė, Audronė Norvaišienė ir Dovilė Zabitienė.

Pirmąją dieną  Pehčevo lopšelyje-darželyje „7 Septemvri“ atvykusius dalyvius pasveikino įstaigos vadovė Vaska Simovska bei pristatė šalies švietimo sistemą. 5-6 metų amžiaus vaikų grupė drauge su pedagogais parodė veiklą apie popieriaus perdirbimą, rūšiavimą bei organinių atliekų kompostavimą. Drauge su projekto partneriais apsilankėme Pehčevo savivaldybėje, kur mus sutiko meras Aleksandr Kitanski, aptarėme šalių švietimo sistemos ypatumus bei buvome supažindinti su regiono autentiškumu. Taip pat „Jane Sndanski“ kultūros namuose apžiūrėjome mokinių kurtą „Retrospektyvinę gėlių parodą“ ir susipažinome su tradiciniais krašto simboliais ir kultūros paveldu.

Antrąją dieną kartu su projekto partneriais veiklas stebėjome Crnik kaimelio lopšelyje-darželyje. Vaidinimą „Netrikdykime mūsų pasaulio“ pristatė 3-6 metų ugdytiniai, pasipuošę iš antrinių žaliavų pasigamintais kostiumais. Antrą kartą panaudodami atliekas, ugdytiniai konstravo inkilėlį paukščiams ir olą meškai. Buvome supažindinti su ugdomųjų veiklų planavimu, vertinimo sistema bei aptarėme panašumus ir skirtumus. Po ugdymo proceso stebėjimo aplankėme Ravna Reka krioklius.

Kitą dieną projekto partneriai kartu su 5-6 metų vaikais lankėsi Negrevo kaime esančiame Gamtosauginio mokymo centre. Pirmiausia, centro darbuotojos mus supažindino su įstaigos veikla, jos paskirtimi bei parodė ekspozicijas. Visi projekto dalyviai pristatė savo įstaigas, nuveiktus ir ateityje planuojamus darbus perdirbimo srityje. Išklausę pristatymų dalyvavome stiklo buteliukų puošybos dekupažo technika dirbtuvėse.

Ketvirtąją dieną lopšelio-darželio ugdytiniai renginį pradėjo eko himnu „Ekologai“. Atsisveikinimo kalbą sakė lopšelio-darželio direktorė Vaska Simovska ir miestelio meras Aleksandr Kitanski. Visi projekto dalyviai pasidalino savaitės veiklų įspūdžiais bei padėkojo už svetingą priėmimą ir įgytas žinias. Buvo įteikti pažymėjimai už dalyvavimą projekte. Po oficialiosios dalies dalyvavome pasivaikščiojime pažintiniu Petko taku. Susipažinome su šiam kraštui būdingais augalais ir vietiniu vabzdžiaėdžiu augalu apskritalape  saulašare (Drosera Rotundifolia).

Paskutiniąją projekto dieną buvome pakviesti drauge dalyvauti ugdomosiose veiklose lopšelio-darželio „7 Septemvri“ kieme. Piešėme akriliniais dažais ant pirmąją susitikimo dieną pasigaminto perdirbto popieriaus, po to surengėme darbų parodą. Kartu su mažiausiais ugdytiniais paminėjome Tarptautinę bičių dieną. Šventės metu vaikai pasipuošė rūbais, kuriems sukurti buvo panaudoti plastiko maišeliai, pasidžiaugė savo meniniais darbeliais, pasveikino atlikdami dainelę apie bites bei pakviesdami kartu pašokti ratelyje.

Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“ rugsėjo mėnesio 5-9 dienomis organizuoja šalių partnerių susitikimą Lietuvoje. Nekantraujame pasidalinti sukaupta patirtimi bei supažindinti svečius su mūsų kraštu.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aušra Šetkauskienė ir Dovilė Zabitienė

Daugiau skaitykite https://www.facebook.com/groups/905585703613704

 

Skip to content