Menu Close

Edukacinė valandėlė „Daiktai iš praeities“

 

Vasario 26 d. priešmokyklinėje „Kiškučių“ grupėje vyko edukacinė valandėlė „Daiktai iš praeities“. Tądien grupėje svečiavosi auklėtinės Smiltės mama Aistė Aušra Einingė. Ji vaikus supažindino su daugybe senovinių daiktų, atsineštų iš namų archyvo.

Tai daiktai, kuriuos naudojo jos proseneliai, seneliai, tėvai, na, žinoma, ir pati Smiltės mama. Vaikai susidomėję apžiūrinėjo senovinį lygintuvą, svarstykles, kraičio skrynią, medines klumpes, maldaknyges, dokumentus ir kt. daiktus bei klausėsi pasakojimo apie tai, kaip ir kur tie daiktai buvo naudojami. Vaikai sužinojo, kad seniau degtukai buvo vadinami sierčikais, ąsotis – uzbonu, o klumpės – tai apavas, išskaptuotas iš medžio pliauskos.Na, o kad geriau prisimintume – įdomiausius daiktų pavadinimus užrašėme lentoje. 

Įgytas žinias įtvirtinome žaisdami žaidimą „Pas kurį kamuolys, tas į klausimą atsakys“. Pabaigai kartu su Smiltės mama žaidėme liaudies žaidimą „Siūlai, siūlai susivykit“. Tai buvo neįprasta valandėlė, suteikusi vaikams ne tik žinių, bet ir teigiamų emocijų.

 

Skip to content