Menu Close

Viešnagė Vinetu kaime

 Gegužės 14d. ,,Saulučių“ gr. vaikučiai su tėveliais išvyko  į ,,Vinetu kaimą“ Šlikiųk., Kretingalės sen., Klaipėdos r. sav. Edukacinės programos metu, vaikai buvo paversti mažaisiais indėnais, su indėnišku vardu ir raštais ant veidų. Kartu su vadu Vinetu jie susipažino su spalvinga indėnų kultūra, apsilankė  ritualinėje indėnų palapinėje TIPI, išbandė  savo jėgas dalyvaudami įvairiuose žaidimuose ir rungtyse. Apeigų metu vaikai buvo mokomi pagarbos ir meilės Motinai žemei, gamtai. Mušdami būgną  šoko indėnų ritualinius šokius.

Vaikai susipažino su kasdieniais indėnų daiktais – apranga, kostiumais, įvairių rūšių ginklais, ir visa tai, išbandė praktiškai, dalyvaudami šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyruose, taip pat rankos taiklumą patikrins mėtydami ietį ir kilpas. Įdomu buvo ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Indšnų išmintis: Vaikai yra mūsų ateities sėklos. Skiepyk meilę jų širdyse ir maitink išmintimi bei vertingomis gyvenimo pamokomis. Kai jie paauga, suteik jiems erdvės stiebtis dar aukščiau.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Loretos Valužienės inf.

Skip to content