Menu Close

Už tarptautinį eTwinning projektą – kokybės ženklelis

etw1

 

Šalies nacionalinė paramos tarnyba (NPT) kasmet vertina pateiktas mokyklų paraiškas Nacionaliniam Kokybės ženkleliui gauti. Kokybės ženklelio kriterijai: pedagoginis novatoriškumas, integracija į ugdymo turinį, mokyklų partnerių bendradarbiavimas, technologijų taikymas, rezultatai, poveikis, jų pritaikymas ugdyme.
Mūsų darželio vykdytas eTwinning programos projektas “Discovering STEM in Nature” (“Atrask STEM gamtoje”) atitiko visus šiuos vertinimo kriterijus ir yra apdovanotas Nacionaliniu Kokybės ženkleliu, o projekte dalyvavę “Ančiukų” grupės ugdytiniai – eTwinning mokinio Kokybės ženkleliu.
Kokybės ženklelis – tai konkretus pripažinimas mokytojams ir mokykloms. Jis parodo, kad mokytojo vykdomas projektas pasiekė tam tikrą kokybės standartą mūsų šalyje. Mokiniams – tai paskatinimas už jų pastangas, o visai mokyklai – viešas jų pasiryžimo siekti kokybės bei atvirumo europinėje bendradarbiavimo veikloje pripažinimas.
Projekto “Discovering STEM in Nature” (“Atrask STEM gamtoje”) tikslas – padėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams rasti STEM gamtoje, ugdyti(s) meilę ir pagarbą mus supančiai aplinkai, saugoti ją. Bendradarbiaudami su projekto partneriais iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Š. Makedonijos ir Turkijos darželių, “Ančiukų” gr. ugdytiniai su IU mokyt. Aušra Šetkauskiene vykdė veiklas, susijusias su gamtos saugojimo svarba ir reikšme gyvenime. Susipažino su atliekų rūšiavimu, perdirbimu. Iš nebereikalingų žaliavų kūrė robotą. (projekto dalyvių robotų parodą rasite čia: recycling robots exhibition copy1
Buvo kalbama apie aplinkos taršą. Iš augalų vaikai kūrė natūralius dažus, jais tapė paveikslus. Ugdytiniai susipažino su vandens savybėmis, jo nauda bei pagamino vandens filtrą. Buvo kalbama apie mūsų ir kitų šalių gyvūnus, kaip juos saugoti. Susipažinę su į Raudonąją Knygą įtrauktu elniavabaliu, vaikai sukūrė elniavabalių šeimyną bei jų natūralią gyvenamąją aplinką. “Ančiukai” Zoom susitikimo metu savo darbą pristatė vaikams iš Turkijos darželio bei pasidžiaugė jų sukurtais darbais.
     Aušros Šetkauskienės inf.

Skip to content