Menu Close

SAVAITĖ BE PATYČIŲ

Kovo 24 – 28 d. mūsų lopšelis – darželis „Vyturėlis“ penktą kartą dalyvavo „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2014“, skirtoje sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Aktyviausi savaitės dalyviai – vaikai, pedagogai, darželio bendruomenė. Tėveliai taip pat domėjosi ir palaikė savaitės metu vystomas idėjas ir tikslus.

Grupėse vyko valandėlės, skirtos draugystei, gražiam bendravimui, tolerancijai: „Būkim draugiški“, „Žodis guodžia – žodis skriaudžia“, „Vienas su visais – visi su vienu“, „Šviesk, draugystės saulute“. Vaikai kalbėjosi apie draugystę, apie tai, kaip surasti draugą, kaip jį išsaugoti, kaip elgtis įvairiose situacijose, piešė gero draugo portretą, gamino veidukus – šypsenėles, svarstė, kokie žodžiai gali užgauti ir įskaudinti kitą žmogų.

Renginio metu vaikai stebėjo ,,Kiškučių’’ grupės vaidinamą pasakėlę ,,Jaučio trobelė’’. Su auklėtoja Vilija aptarė, koks buvo jautis, kaip su juo pasielgė avelė, kiaulytė, žąsinas ir gaidys. Vaikai nusprendė, jog šypsenėlę reikia dovanoti jaučiui, o kiti veikėjai buvo nedraugiški ir tinginukai. Jie vaikų šypseną gavo tik pasakos pabaigoj, kai padėjo jaučiui nugalėti priešus.

Po to vaikai žiūrėjo filmuką ,,Kubikas ir Tobikas’’. Su auklėtoja Gražina aiškinosi, kokie buvo katinas ir šuniukas. Vaikai siūlė teisingas išeitis. Jie puikiai žino, jog ieškant sprendimo bet kokioje situacijoje, susipykus ar kažko nepasidalijant, reikia kalbėtis, ieškoti tinkamos išeities. ,,Saulučių“ grupės vaikai sukūrė ir repo stiliumi atliko dainelę apie draugystę.

Šventės pabaigoje vaikai ir auklėtos suformavo draugystės simbolį – šypsenėlę, iš besišypsančių vaikų.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Vilijos Butkuvienės inf.

Skip to content