Menu Close

Išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką

Spalio 9 dieną priešmokyklinių grupių vaikai vyko į Platelius, kur dalyvavo labai įdomioje edukacinėje programoje „Pažink Žemaitijos krašto gamtą – augalus ir gyvūnus“. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre apžiūrėjo ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Pagrindinis ekspozicijos personažas Giliukas lydėjo vaikus visos programos metu. Ekspozicijos dalyje „Keliaukime aplink Platelių ežerą“vaikai susipažino su šio ežero susiformavimu, dugno reljefu, salomis, povandeniniu pasauliu, vandens pramogomis, lankomomis parko vietomis, pėsčiųjų ir dviračių takais.

Ekspozicijoje „Pasėrokoukem žemaitėškā“ pasimokė žemaitiškų žodžių ir posakių, magnetinėje lentoje pagal ornamentus sudėliojo lietuviškų ir žemaitiškų žodžių atitikmenis. Gamtos ekspozicijoje vilko pėdsakais keliavo po paslaptingą naktinį mišką, kuriame pamatė ne tik šį plėšrūną, bet ir kitus gyvūnus, išgirdo jų balsus. Pabandė atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą.
Vėliau aplankė Platelių ežero apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria Platelių ežero panorama su Pliksalės, Pilies, Veršių salomis, Šventorkalnio pusiasaliu ir Plokštinės miškais. Nors oras tą dieną nelepino, bet nedidelis lietus nesugadino puikios nuotaikos ir gausių įspūdžių.
Audronės Norvaišienės inf. ir iliustr.

        

Skip to content