Menu Close

Antrasis partnerių susitikimas Lietuvoje

Tema – STEM Augalai

 Rugsėjo 5 – 9 dienomis Erasmus+ projekto „Discovering STEM in Nature” antrasis partnerių susitikimas Lietuvoje Plungės lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Sulaukėme svečių iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos ir Estijos. Projekto partnerius pasveikino lopšelio-darželio direktorė Asta Baltuonienė ir Plungės rajono savivaldybės administracijos, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Dangirutė Vaškienė. Plungės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis trumpai pristatė švietimo sistemą, bei pasidžiaugė, kad esame pirmasis darželis regione, vykdantis tokį projektą.

Pirmąją dieną svečiai stebėjo ir dalyvavo veikloje „Žolelės“. Ją organizavo IU mokytoja Aušra Šukytė-Šetkauskienė su „Ančiukų“ grupės ugdytiniais. Želdynų specialistė Anastasija Bojog supažindino su įvairiomis žolelėmis, papasakojo apie jų teikiamą naudą. Vėliau pasidžiaugėme išpuoselėta lauko erdve ir jaukiomis grupėmis. Dieną užbaigėme turininga ekskursija po Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką.

Antrąją dieną pradėjome energinga mankšta su neformaliojo ugdymo pedagoge Audrone Norvaišiene. Pasisėmę energijos, svečiai dalyvavo PU mokytojos Alinos Šarkauskienės veikloje “Augalas mus puošia”. Pačių pasigamintais augaliniais dažais buvo marginamas lino audinys naudojant įvairias technikas – batika, antspaudavimas, tapymas. Vėliau aplankėme Plungės lopšelį-darželį “Nykštukas”, kur svečius pasitiko ir savo įstaigą pristatė direktorė Violeta Einikienė. Pasisėmę gerų emocijų ir kupini naujų idėjų, išvykome į Telšius. Dalyvavome edukacijoje “Lino kelias – nuo sėklos iki raštuoto audeklo”. Dieną užbaigėme ekskursija po Telšius – Žemaitijos sostinę.

Trečiąją projekto dieną pradėjome “Saulės” gimnazijoje. Direktorius Algimantas Budrys papasakojo apie  gimnazijoje vykdomus projektus, pristatė STEAM klasę. Grįžus į darželį, pasveikinome Šiaurės Makedonijos darželio direktorę su Pehčevo lopšelio-darželio „7 Septemvri“  45-ių metų jubiliejumi ir dalyvavome PU mokytojos Dovilės Žalandauskienės veikloje  su skaitmeninėmis technologijomis – QR kodų nuskaitymu ir Bee-Bot” robotukų naudojimu veikloje, skatinant vaikus pažinti, mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas. Dieną tęsėme ekskursijomis – po Plungės viešąją biblioteką, Oginskio dvarą bei Plungės miesto parką. Po gausybės veiklų – dienos finalas – draugiškos boulingo varžybos.

 Ketvirtos dienos rytą pradėjome linksma mankšta su neformaliojo ugdymo pedagoge Audrone Norvaisiene. Dalyvavome IU mokytojos Dovilės Zabitienės veikloje ,,Augalas mus maitina”. Kartu su vaikais gaminome sveikus užkandžius, vėrėme vėrinukus, kūrėme lėkštėse spalvotus daržovių, vaisių, uogų paveikslus. IU mokytoja Alina Šarkauskienė svečiams įteikė pasiūtus lininius maišelius su džiovintomis žolelėmis, kurių kūrimo procese patys dalyvavo. Visi projekto dalyviai pristatė savo įstaigų veiklas projekto tema “Augalai”. Po veiklų darželyje svečiai aplankė Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią bei Kultūros centrą. Vakare įstaigos bendruomenė kartu su partneriais keliavo į Palangą.

Paskutiniąją Erasmus+ projekto “Discovering STEM in Nature!” partnerių susitikimo Lietuvoje dieną pradėjome susitikimu su Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu. Meras svečiams trumpai papasakojo apie Plungės miestą, pasidžiaugė mūsų veikliu darželiu, padėkojo už vykdomas veiklas, padedančias tobulinti darbo kokybę. Grįžus iš vizito, visus šokiais ir dainomis pasitiko vaikai su IU mokytoja Severina Airošiene ir muzikos vadove Vida Vaitkuviene. Plungės rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis projekto partneriams įteikė sertifikatus, patvirtinančius jų dalyvavimą veiklose. Po sertifikatų įteikimo šventės IU mokytoja Loreta Valužienė pakvietė vaikus ir svečius dalyvauti veikloje “Nuo sėklos iki augalo”. Užsiėmimo metu, natūraliais augaliniais dažais buvo sukurtas plakatas “Obels augimo ciklas”. Baigiant dienos veiklas projekto partneriai pasodino obelėlę – susitikimo Lietuvoje –Plungėje – simbolį.

Džiaugiamės veiklia, kupina įspūdžių bei naujų patirčių savaite ir laukiame trečiojo partnerių susitikimo Turkijoje gruodžio 5 – 9 dienomis.

Daugiau skaitykite https://www.facebook.com/groups/905585703613704

Skip to content