Menu Close

AKCIJA „KARTŲ DIENA“

Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centras (SMLPC) šalies mokyklose inicijavo akciją „Kartų diena“ ir pakvietė visas Lietuvos mokyklas atverti savo mokyklų duris kartų dialogui tarp vyresnių vietos bendruomenės ir mokinių šeimų narių.

Mūsų įstaiga labai aktyviai įsitraukė į šį projektą. Veikla vyko paskutinę spalio ir pirmąją lapkričio savaitę.  Priešmokyklinių grupių vaikai su auklėtoja Gražina Žiliene ir meninio ugdymo mokytoja Vida Vaitkuviene aplankė Plungės parapijos senelių globos namų gyventojus. Vaikai parodė šventinį koncertą, padovanojo Akvilės mamos iškeptą tortą. Bet labiausiai senelius sujaudino pačių vaikų pagaminti atvirukai su nuoširdžiausias linkėjimais. Globos namų direktorė Bronislava Varkalienė ir dekanas klebonas Julius Meškauskas dėkojo vaikams ir pedagogams už išdalintą dėmesį, meilę ir šilumą. Seneliai noriai bendravo su vaikais, papasakojo įdomių gyvenimo istorijų, pakvietė psisvečiuoti savo kambariuose. Ši viešnagė buvo labai šilta, jaudinanti, pripildžiusi vaikų širdeles pagarbos ir atjautos senyvo amžiaus žmonėms.

     Vyresniųjų grupių vaikai su auklėtojomis Dovile Žalandauskiene ir Irena Lukšiene, bei meninio ugdymo mokytoja Vida Vaitkuviene, vyko į Žemaitės memorialinį muziejų Bukantėje. Šią kelinę vaikai pasirinko ne atsitiktinai – muziejuje edukacines ekskursijas veda Martyno močiutė Laimutė Arlauskienė. Močiutė Laimutė papasakojo vaikams apie senovės žemaičių gyvenimo įpatumus, buitį, paročius. Pavaišino tradiciniais žemaitiškais patiekalis – kastiniu ir spirgine su karštomis bulvėmis. O desertui skanavo naminį varškės sūrį su medumi, bei pačios močiutės pagamintus, jos vaikystės saldainius. Vaikai atsidėkodami rodė savo išmonę: dainavo lietuvių liaudies dainas, šoko ir visokius pokštus pasakojo. Sotūs, linksmi ir laimingi grįžo namo, planuodami, kurio vaiko močiutę reikėtų aplankyti sekantį kartą.
     Kita močiutė, kurią aplankė vaikai, buvo Danutė Einikienė – Akvilės močiutė. Ji dirba vyriausiaja muziejaus rinkinių saugotoja Žemaičių dailės muziejuje. Priešmokyklinių grupių vaikai su auklėtoja Gražina Žiliene apžiųrėjo Plungės dvaro sodybą, rūmų ansamblį. Močiutė Danutė papsakojo apie Plungės dvaro atsiradimą, apie įžymius mūsų krašto žmones, apie Perkūno ąžuolo legendą.
     Darželyje buvo eksponuojama vaikų ir tėvelių darbų paroda „Mano šeimos medis“, kurą organizavo auklėtojos Regina Undaravičienė ir Stanislava Pakalniškienė.
    
 
 
Skip to content