Menu Close

Akcija „Apibėk mokyklą“

Rugsėjo 11 dieną mūsų darželyje startavo akcija „Apibėk mokyklą“. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“ ir pakvietė joje dalyvauti visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus.

Organizatoriai teigia, kad akcijos „Apibėk mokyklą“ patrauklumas tai :
1. Tai labai lengvai įgyvendinama priemonė. Be to, jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ir jokios sportinės aprangos. Mokiniai bėga vilkėdami mokyklos uniformą ar kitą kasdienę, mokykloje vilkimą aprangą.
2. Akcija „Apibėk mokyklą“ nieko nekainuoja.
3. Vaikai pabūna lauke, gerai jaučiasi, jiems patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni.
4. Gali dalyvauti ir judėjimo negalią turintys vaikai pagal savo galimybes.
5. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje.
Aktyviai į akciją įsitraukė ir mūsų įstaiga. Kiekvieną dieną visi darželio vaikučiai, auklėtojos ir kiti darželio darbuotojai 11.00 valandą rinkamės darželio kieme ir bėgome. Kiekvieną akcijos dieną vaikai žymėjo bėgimo kalendoriuje. Nors tomis dienomis oras nelepino, dažnai bėgikus lydėjo lietus, akcijos „Apibėk mokyklą“ 10 dienų iššūkis įvykdytas! Paskutinę akcijos dieną mus aplankė draugai iš Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“, kurie atnešė linkėjimus iš kitos bėgimo akcijos „Gelbėkime vaikus“. Apsikeitę nuoširdžiais linkėjimais, kartu su svečiais 10-ą kartą apibėgome savo darželį, pažymėjome kalendoriuje paskutinę bėgimo dieną. Akcijos įspūdžiais dalijomės gerdami arbatą su sausainukais. Sportuoti kartu buvo smagu!
Audronės Norvaišienės inf. ir iliustr.

 

Skip to content