Menu Close

Advento renginys „Žemė laukia, kol nušvis žvaigždė“

Adventas – tai susikaupimo, apsivalymo, vilties ir pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis. Tai laikas, skirtas pabendrauti su artimais, su visais susitaikyti, skleisti gerumą ir ramybę.

Gruodžio 16-ą dieną Plungės lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko advento renginys „Žemė laukia – kol nušvis žvaigždė“. Siekėme supažindinti vaikus su advento tradicijomis bei papročiais, skatinome juos puoselėti. Angelais išpuoštoje salėje, žvakių šviesoje, vaikai dainavo advento dainas, šoko ratelius, deklamavo eilėraščius, vaidino pasaką „Apie keturis angelus“. Skambant advento muzikai prisiminėme, kokius darbus ilgais advento vakarais dirbdavo, kokius žaidimus žaisdavo, kokias dainas dainuodavo senoliai, kokiais draudimais buvo apipintas šis laikotarpis. Vaikai sužinojo, jog pirmąją advento dieną žmonės iš eglės šakelių pindavo advento vainikus ir puošdavo juos 4-iomis žvakėmis. Kiekviena žvakė turėjo savo reikšmę. Šventės metu močiutė ir senelis su būriu vaikučių pakvietė tėvelius prie Kūčių stalo. Parodė, kaip padengti stalą Kūčių vakarienei. Renginį vainikavo visų dalyvių daina „Ateik pas mus“.

Visus susirinkusius tėvelius, senelius, mamytes ir močiutes artėjančių švenčių proga pasveikino Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorė Asta Baltuonienė. Linkėjo visiems jaukių Kūčių, gražiausių Kalėdų ir prasmingų artėjančių Naujųjų. Tėvų komiteto vardu visus pasveikino ir padėkojo už gražią šventę mamytė Simona.

Po šventės tėveliai buvo pakviesti apžiūrėti Respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvelių bei pedagogų kūrybinių darbų parodą „Gerumo girlianda“. Kiekviena girlianda papuošta dalyvių gerumo palinkėjimais. Nuoširdžiai dėkojame PU mokytojai Dovilei Žalandauskienei, kuri  inicijavo šią parodą. Džiaugiamės tokia įvairove, dalyvių išmone ir darbų gausa.

Džiaugiamės, kad galėjome pabūti drauge, kartu pajusti advento ramybę ir artėjančių šv. Kalėdų dvasią. Dėkojame kūrybinei komandai: pedagogėms – Dovilei Žalandauskienei, Vilijai Butkuvienei, Marinai Vainauskienei, Eglei Bitarienei, Alinai Šarkauskienei, meninio ugdymo mokytojai Vidai Vaitkuvienei, ugdytiniams ir tėveliams už pagalbą bei dalyvavimą renginyje.

Vertiname ir branginame laukimo laiką – Adventą.

Renginio akimirkos

 PU mokytoja Virginija Sodienė

Skip to content